Kultura Poznań.pl

Film

Bliscy nieznajomi
 

Bliscy nieznajomi

Twórcy przeboju włoskich kin 2016 roku (ponad 2,5 miliona widzów) proponują widzom niecodzienną rozrywkę - możemy podglądać esemesy i ememesy, jakie dostaje siódemka bohaterów tej jakże pikantnej włoskiej komedii obyczajowej. Film "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" ("Perfetti sconosciuti") wchodzi do polskich kin 20 stycznia.

czytaj więcej
Podróż na koniec świata
 

Podróż na koniec świata

Tytułowy bohater filmu jest nie byle kim, bo noblistą w dziedzinie literatury. I właśnie od wręczenia tej nagrody zaczyna opowieść reżyserski duet Duprat i Cohn. Honorowy obywatel wchodzi do polskich kin szóstego stycznia.

czytaj więcej
Tydzień z życia poety
 

Tydzień z życia poety

Jeżeli ktoś lubi miniatury poetyckie wyświetlane na białym ekranie, zapraszam na seans Patersona Jima Jarmuscha. Lojalnie ostrzegam jednak, że moja słabość do filmów Jima Jarmuscha trwa już ponad 30 lat, w pierwsze zauroczenie popadłem już bowiem w 1984 roku, w trakcie oglądania Inaczej niż w raju.

czytaj więcej
Animacje z tobołkiem
 

Animacje z tobołkiem

Kto ma ochotę na niekonwencjonalne, pomysłowe i zabawne podsumowanie roku, ten powinien w najbliższy czwartek wybrać się do kina Muza. Podczas programu "The best of O!PLA" można będzie obejrzeć to, co w najnowszej polskiej animacji najlepsze.

czytaj więcej
Z życia młodej lekarki
 

Z życia młodej lekarki

Filmy braci Dardenne - dwukrotnych laureatów Złotej Palmy w Cannes  - można rozpoznać od pierwszego ujęcia. Maksymalnie realistyczne, skupione na bohaterze lub bohaterce, pozbawione jakichkolwiek ozdobników wizualnych i narracyjnych, nawet muzyki ilustracyjnej...

czytaj więcej
Inny status rocka
 

Inny status rocka

Piątkowej premierze filmu "Jarocin. Po co wolność" w Kinie Rialto towarzyszyć będzie debata z udziałem twórców: Marka Gajczaka i Leszka Gnoińskiego. Głos w rozmowie zabiorą także jego bohaterowie: znany dobrze poznaniakom Grzegorz Kmita "Patyczak", Henryk Tomczak, Tomasz Budzyński i Michał Wiraszko. 

czytaj więcej
Kino bez metryki
 

Kino bez metryki

- Młodym widzem nigdy nie przestaje się być - twierdzą organizatorzy 34. Międzynarodowego Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! i zapraszają wszystkich - bez względu na wiek - od 27 listopada do kin!

czytaj więcej
Mądre, (ale) kino
 

Mądre, (ale) kino

O Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! opowiadają jego programerzy: Patrycja Rojek, Marta Grzesiuk i Mateusz Celer. Festiwal startuje 27 listopada. 

czytaj więcej
Kino z niemiecką duszą
 

Kino z niemiecką duszą

W najbliższy piątek w Kinie Muza rozpocznie się największy w Polsce przegląd kina niemieckiego. Poznań to jedno z szesnastu miast, w których wyświetlone zostaną najnowsze i najgłośniejsze produkcje filmowe zza zachodniej granicy. 

czytaj więcej
Wariacja na dokument
 

Wariacja na dokument

OFF Cinema to festiwal, który przez dwie dekady zdążył stać się jednym z najważniejszych festiwali kina non-fiction w Polsce. Filmowe historie z życia wzięte będziemy mogli oglądać już od 16 listopada, a o tym, w czyje ręce trafi w tym roku Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek, przekonamy się 20 listopada.

czytaj więcej
Golem w tajemniczym bunkrze
 

Golem w tajemniczym bunkrze

W najbliższą sobotę w Schronie przy ulicy Taczaka odbędzie się niecodzienne wydarzenie. Po zmierzchu odbędzie się w nim seans niemego filmu "Golem". Projekcji zapomnianego fantasy horroru z 1920 roku w reżyserii Paula Wegenera będzie towarzyszyć koncert Wudeca - producenta eksperymentalnej muzyki elektronicznej oraz założyciela i organizatora projektu "Obudzić Sypialnię".

czytaj więcej
Lekcja obcego języka
 

Lekcja obcego języka

Po seansie Nowego początku Denisa Villeneuve'a zaciekawiony wypatruję jego kontynuacji Łowcy androidów Ridleya Scotta z 1982 roku - Blade Runner 2049Nowy początek w kinach od 11 listopada.

czytaj więcej
Animacje rulez!
 

Animacje rulez!

Kino Muza zaprasza wszystkich miłośników animacji do wspólnego świętowania Światowego Dnia Animacji. Podczas piątkowego seansu będzie można obejrzeć filmy nagrodzone i wyróżnione na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.

czytaj więcej
Strona 1 2 16
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.